Доц. д-р Венелин Георгиев, дм е специалист хирург - онколог в София с над 20 години медицински опит. Консултира и лекува пациенти с хирургични и онкологични заболявания в областта на общата и коремната хирургия. Извършва операции при тумори на кожата и меките тъкани, на стомашно-чревния тракт и другите органи в коремната кухина, на млечната жлеза, биопсии, лимитирани и радикални лимфни дисекции, биопсия на сентинелни лимфни възли. Доц. Георгиев не преглежда деца.
Образование
2004г. - магистър по медицина - Медицински университет София
2010г. - придобита специалност "Хирургия"
2020г. - присъдена образователна и научна степен "Доктор" по научната специалност "Онкология"
2025г. - избран за доцент по научната специалност "Онкология" към Клиника по обща и коремна хирургия на УСБАЛО "Проф. Иван Черноземски" София.
Квалификации
- Множество участия на научни конгреси и публикации в български и чуждестранни списания;
- Курс по лапароскопска хирургия
- Защитен дисертационен труд на тема: "Подобряване на възможностите за интраоперативно стадиране при колоректален карцином"
- Автор на монографията: "Съвременни принципи на интра-оперативната диагностика и хирургично лечение на редки злокачествени кожни тумори"
- Член е на Българско хирургическо дружество, Българска асоциация по дермато-онкология, Европейско дружество по медицинска онкология, Европейско дружество по хирургична онкология.
Биография
Доц. Георгиев практикува в Клиника по обща и коремна хирургия на УСБАЛ по Онкология "Проф. Иван Черноземски", София (бивш Национален онкологичен център). Работи над 20 години ежедневно с пациенти с онкологични заболявания в най-големия и най-стария онкологичен център в страната като част от мултидисциплинарен екип предлагащ комплексна диагностика и лечение съгласно актуалните световни ръководства в онкологията. Владее английски и руски език.
Обслужва пациенти на чужди езици
Английски, Руски
Специалности
- Хирург
- Онколог
Допълнителна информация
www.sbaloncology.bgЗапази час
Национален Онкологичен Медицински Център
Важна информация
При необходимост пациентите могат да бъдат насочени за разглеждане пред мултидисциплинарна Онкологична комисия за определяне на последващо комплексно лечение, да бъде издадено направление за хоспитализация или за амбулаторна п-ра по НЗОК (напр. ПЕТ скенер).
- Първичен преглед 120,00 лв. (€61.36)
- Вторичен преглед 40,00 лв. (€20.45)
- Консултация по документи 120,00 лв. (€61.36)